Još jedan poraz Clippersa od Miamija

Miami Heat je sinoć sa 115-110 pobijedio gostujuće LA Clipperse, nanijevši im drugi poraz u dvije večeri zaredom, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je u 33:40 minute na terenu zabio devet koševa (šut iz igre 3/4) uz osam skokova te po jednu ukradenu loptu i jednu blokadu, piše hrt.hr.

Miami je predvodio Bam Adebayo sa 31 poenom i deset skokova, Jimmy Butler je zabio 26 koševa uz šut 10-12, a Tyler Herro je utakmicu završio sa 19 koševa.

Kod Clippersa najbolji je bio Paul George sa 29 ubačaja, osam skokova i sedam asistencija, a Reggie Jackson je dodao 20 poena.

Sinoć su odigrane još dvije utakmice u NBA, Denver Nuggets su sa 121-120 svladali Portland Trail Blazerse, a San Antonio Spurs su sa 118-109 bili bolji od Houston Rocketsa.

Jamal Murray je zabio tricu 0,9 sekundi prije kraja za gostujuću pobjedu Denver Nuggetsa, a Nikola Jokić je za prekid niza od tri poraza svoje momčadi ubacio 33 koša uz 10 skokova i devet asistencija. Murray je utakmicu završio sa 21 košem, od čega je 14 zabio u zadnjoj četvrtini.

Damian Lillard je predvodio Portland sa 40 koševa, od čega je devet trica, i 12 asistencija. Jusuf Nurkić je dodao 21 poen i devet skokova, a Jerami Grant 18 poena.

San Antonio Spurs su konačno prekinuli niz od 11 poraza svladavši kod kuće sa 118-109 Houston Rocketse.

Keldon Johnson je zabio 32 koša, a Tre Jones 26. Najbolji pojedinac Houstona bio je Jabari Smith Jr. sa 23 pogotka.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u četvrtak:

Miami Heat – LA Clippers 115-110

(Ivica Zubac je odigrao 33:44 minute za Clipperse, zabio je devet koševa i upisao osam skokova, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu)

3. Portland Trail Blazers 13 12 .520 2

4. Minnesota Timberwolves 12 12 .500 2 1/2