Pobjeda Kubackog u Titisee-Neustadtu

Poljski skijaš skakač Dawid Kubacki (309.7 bodova) slavio je na natjecanju Svjetskog kupa na skakaonici u njemačkom Titisee-Neustadtu i povećao svoje vodstvo u ukupnom plasmanu, piše hrt.hr.

Kubacki je vodio s velikom prednošću i nakon prve serije, a u finalu je 32-godišnjak pomeo svu konkurenciju za čak 25.7 bodova ili više od 14 metara), te slavio treću pobjedu u sezoni i osmu u karijeri.

Drugi je bio Slovenac Anže Lanišek (284),a na treće mjesto se probio Austrijanac Stefan Kraft (283.1).

Trojac koji je danas završio na pobjedničkom postolju nalazi se i na prva tri mjesta u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Kubacki u žutom dresu ima 470 bodova, drugi je Lanišek s 416, a treći Kraft s 377.

Sljedećeg vikenda u Švicarskoj u Engelbergu skakače čeka tradicionalno posljednja stanica pred Novogodišnju turneju.