Trica Drežnjaka za pobjedu Zadra

Novu su pobjedu u regionalnoj ABA ligi upisali košarkaši Zadra koji su u gostima, u prvom susretu 10. kola, pobijedili Igokeu 84-81 (16-16, 22-29, 25-13, 21-23), piše hrt.hr.

Zadar je odlično odigrao drugo poluvrijeme. Prvo je kroz treću četvrtinu nadoknadio minus od sedam poena na poluvremenu te poveo. Dvije i pol minute prije kraja Zadar je vodio 79-72, ali je Igokea uspjela u završnici izjednačiti na 79-79.

Devetnaest sekundi prije kraja Dario Drežnjak je pogodio tricu za 82-79 što je bio trenutak odluke, a nakon toga je još Antonio Jordano pogodio dva slobodna bacanja za potvrdu zadarskog slavlja. Upravo su njih dvojica bili najbolji igrači Zadra, Jordano je ubacio 21 poen uz tri skoka, dok je Drežnjak zabio 20 koševa uz četiri skoka. Karlo Žganec je dodao 14 koševa te je imao 10 skokova. U domaćem sastavu izdvojimo Nikolu Tanaskovića koji je ubacio 20 koševa te je skupio osam skokova.

Na ljestvici vodi Partizan koji ima omjer 8-1. Sijede FMP sa 7-2 i Crvena zvezda sa 7-1, dok su Zadrani sada na 6-4. Igokea nakon ovog poraza ima po pet pobjeda i poraza.