Uvjerljive pobjede Cibone i Cedevite Junior

Košarkaši Cibone lako su ostvarili pobjedu u 11. kolu domaćeg prvenstva te su, na domaćem parketu, svladali DepoLink Škrljevo 85-72 (24-12, 24-17, 21-14, 13-14), piše hrt.hr.

Suvereno je Cibona upisala pobjedu u susretu gdje je na poluvremenu imala prednost od 19 poena razlike te je nakon svega dozvolila sebi opuštanje u posljednjoj četvrtinu. Zadnjih deset minuta gosti su dobili s 14-13.

Sven Smajlagić je bio prvi strijelac Cibone sa 17 poena, dok je Ivan Majcunić dodao 12 uz pet skokova. Kod DepoLink Škrljeva najbolji je bio Luka Barišić koji je ubacio 14 poena, a tome je dodao 12 skokova i tri asistencije.

Cedevita Junior je također imala ugodan put prema pobjedi, pobijedila je Alkar u Sinju 84-75 (26-17, 17-21, 30-14, 11-23). Nakon kraja treće četvrtine Cedevita Junior je imala više od 20 poena prednosti pa je taj sastav, kao i Cibona, stisnuo kočnicu u zadnjoj četvrtini. Na kraju je Cedevita Junior slavila s devet poena razlike.

Do pobjede tu su momčad vodili Emir Šabić s 19 poena i Renato Serdarušić koji je ubacio 18, a imao je i pet skokova. Jakov Mustapić je ubacio 16 uz po sedam skokova i asistencija.

U domaćem sastavu najbolji je bio Imran Polutak s 35 poena i deset skokova.

Na vrhu ljestvice je Cibona s omjerom 10-1. Zadar ima 9-1, Split 8-2, a Cedevita Junior 8-3. DepoLink i Alkar imaju tri pobjede i osam poraza.