Poraz LA Clippersa, Zubac 12 poena i devet skokova

Košarkaši Philadelphije pobijedili su Clipperse u Los Angelesu 120-110, u dvoboju NBA lige te su se popeli na treće mjesto ljestvice Istočne konferencije, piše hrt.hr.

Gotovo kompletnu utakmicu gosti iz Philadelphije su proveli u vodstvu, osim jednog dijela treće četvrtine kada su Clippersi okrenuli rezultat, ali su potom potpuno stali u završnici susreta. U uvodnih osam minuta zadnje četvrtine Clippersi su zabili samo devet poena.

Kao i obično Philadelphiju je u svakom smislu predvodio Joel Embiid koji je ogled završio s 41 poenom i devet skokova. Tyrese Maxey s klupe mu je bio prava pratnja s 22 poena, ali ne i James Harden koji je ubacio šest poena.

U domaćem sastavu najbolji je bio Kawhi Leonard s 27 poena, a solidnu večer je imao hrvatski centar Ivica Zubac. Odigrao je 35 minuta te je ubacio 12 poena uz devet skokova, asistenciju i dvije blokade. Iz igre je gađao 5-7 uz 2-2 s linije slobodnih bacanja.

Inače, Clippersima se nakon dva tjedna stanke u sastav vratio Paul George s 13 poena i osam skokova.

Bez Giannisa Antetokounmpa i Khrisa Middletona Milwaukee je pred svojim navijačima svladao Toronto 130-122 te se vratio na drugo mjesto Istočne konferencije.

Uzde Bucksa u svoje ruke je preuzeo Jrue Holiday koji je ubacio 37 poena uz šest skokova i sedam asistencija, s tim da treba naglasiti i njegov šut iz igre 16-26 uz 5-10 za tri poena. Jako dobro za domaćina je odigrao i Grayson Allen koji je dao 25 koševa. Milwaukee je bio blizu 50 posto šuta za tri poena (19-39). Na drugoj strani odličan je bio Fred VanVleet koji je dao 39 poena uz devet skokova i sedam dodavanja te šut iz igre 15-28 uz 6-12 za tricu.

Brooklyn je upisao treći poraz u nizu izgubivši kod San Antonija 98-106. Istovremeno su Spursi prekinuli niz od pet poraza, a do pobjede ih je vodio Keldon Johnson koji je ubacio 36 poena, a upisao je i 11 skokova.

Za goste nisu igrali ni Durant ni Irving, a prvi strijelac je, s klupe, bio TJ Warren. Dao je 19 poena uz pet skokova.

Denver je pobijedio sedmi put za redom, ovaj put je doma bio bolji od Portlanda 122-113. Suparnika je opet izludio Nikola Jokić koji je upisao novi ‘triple-double’ učinak.

Postigao je 36 poena uz 12 skokova i 10 asistencija. Uz sve to je promašio samo jedan šut iz igre (13-14) te jedno slobodno bacanje (9-10). Jokiću su samo tri četvrtine bile dovoljne za 89. ‘triple-double’ u karijeri te trinaesti ove sezone. Gostima je zbog svega toga vrlo malo značilo 44 poena Damiana Lillarda.

NBA liga, srijeda:

Milwaukee – Toronto 130-122

San Antonio – Brooklyn 106-98

Denver – Portland 122-113

LA Clippers – Philadelphia 110-120 (Ivica Zubac za 35 minuta – 12 poena, 9 skokova, 1 asistencija i 2 blokade, šut iz igre 5-7, s linije sl. bacanja 2-2)

8. Utah Jazz 23 24

9. Minnesota Timberwolves 22 23