Sarajevo slavilo u Posušju

U 15. kolu Premijer lige BiH na Mokrom Docu nogometaši Posušja poraženi su od Sarajeva rezultatom 0:1 .

Prvi su zaprijetili domaćini u 4. minuti preko Begića . U 10. minuti druga opasna situacija pred golom Sarajeva, Boban je pucao sa 16 metara, no na sreću Sarajeva lopta na putu prema golu pogađa jednog igrača Posušja i ide pored gola.

Sarajevo je prvu pravu priliku imalo u 20. minuti, Varešanović je bio neprecizan.

29. minuti domaći su ostali s igračem manje nakon isključenja Krešića.

Do kraja pvrvog poluvremena Sarajevo je krenulo naprijed da što prije iskoriste igrača više, ali na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0, piše jabuka.tv.

Početkom drugog poluvremena gužva u šesnaestercu Sarajeva, Krišto loše puca iz dobre pozicije.

U 50. minuti Čataković je iskoristio grešku odbrane Posušja i rutinski savladao Kukića za vodstvo gostiju od 0:1.

Posušje se nije predavalo, imali su dobre pokušaje preko Bobana i Begića, udarci su odlazili pored gola Šahinovića.

69. minuti veliku priliku za goste propušta Čataković.

Do kraja utakmice Posušje je pokušavalo doći do izjednačenja, Sarajevo čekalo šanse za brze kontre da završe utakmicu, međutim ostalo je do kraja 0:1.