Zubac ubacio 10 koševa u pobjedi Clippersa, Bogdanović 16 u porazu Pistonsa

Ivica Zubac i njegovi LA Clippersi u subotu su upisali još jednu pobjedu i to protiv Sacramento Kingsa, svladavši ih na njihovom terenu sa 111-109, dok su Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića poraženi od Indiana Pacersa 115-124.

Ivica Zubac je pobjedi Clippersa pridonio s osam skokova, deset koševa (šut iz igre 4/7) i jednom asistencijom u 24:10 minuta provedenih na terenu. Najbolji pojedinac Clippera je bio Paul George koji je utakmicu završio sa 40 ubačaja i šest asistencija, javlja hrt.hr.

Sacramento je predvodio De’Aaron Fox sa 36 poena

Nakon što je Fox polaganjem približio Kingse na 105-100 2:22 minute prije kraja, George je pogodio dva koša zaredom stvorivši tako razliku od devet poena za gostujuću momčad.

No, Kingsi ne odustaju, Kevin Huerter zabija tricu, a Harrison Barnes jedno od dva slobodnih bacanja i približavaju se na 109-104 minutu i devet sekundi prije kraja. A onda je Fox zabio tricu 41.4 sekundu do kraja i Kingsi dolaze na tri razlike.

George nakon toga promašuje tricu, ali Nicolas Batum u skoku hvata loptu i Kingsi su prisiljeni napraviti prekršaj na Normanu Powellu koji zabija dva slobodna bacanja za pobjedu Clippersa. Fox je pogodio tricu na zvuk sirene za kraj za konačan rezultata 111-109.

Detroit Pistons su izgubili od Indiana Pacersa 115-124, a Bojan Bogdanović je u 32:29 minuta koliko je proveo na terenu ubacio 16 koševa (šut iz igre 5/16, trice 4/10) i upisao tri skoka i pet asistencija.

Kod Indiane je najbolji bio rookie Bennedict Mathurin sa 27 koševa i sedam skokova. Tyrese Haliburton je dodao 24 koša, 10 asistencija i pet ukradenih lopti, a Jalen Smith 19 koševa i 15 skokova.

Cade Cunningham je predvodio Pistonse sa 22 koša, četiri skoka i četiri ukradene lopte. Saddiq Bey je ubacio 20 koševa uz 11 skokova.

Rezultati NBA utakmica igranih 22. listopada:

Miami Heat- Toronto Raptors 112 – 109

Dallas Mavericks – Memphis Grizzlies 137 – 96

Sacramento Kings- LA Clippers 109 – 111

(Ivica Zubac je odigrao 24:10 minuta za LA Clipperse, zabio je deset koševa , ugrabio osam skokova i upisao jendu asistenciju)

Denver Nuggets – Oklahoma City Thunder 122 – 117

Chicago Bulls – Cleveland Cavaliers 96 – 128

Milwaukee Bucks – Houston Rockets 125 – 105

Indiana Pacers- Detroit Pistons 124 – 115

(Bojan Bogdanović je odigrao 32:29 minuta za Pistonse, zabio je 16 koševa i upisao tri skoka i pet asistencija)

Orlando Magic – Boston Celtics 120 – 126

Philadelphia 76ers – San Antonio Spurs 105 – 114