Rijeka s igračem više do uvjerljive pobjede u Varaždinu

U susretu 16. kola SuperSport HNL-a Rijeka je na gostovanju pred 2.680 gledatelja pobijedila Varaždin sa 3-0, ostvarivši tek četvrtu pobjedu ove sezone, piše hrt.hr.

Golove za goste zabili su Matija Frigan (47), Lindon Selahi (85) i Alen Grgić (90+3). Varaždin je u posljednjim trenucima prvog dijela ostao s igračem manje nakon što je isključen Lamine Ba (45).

Varaždinci su u prvom međusobnom susretu ove sezone pobijedili Rijeku na Rujevici (2-1), a sada im je Rijeka uzvratila. Ključni trenutak utakmice dogodio se u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je domaćin ostao s igračem manje. Andrija Vukčević je pretrčao Laminea Baa koji ga je srušio, a Duje Strukan pokazao crveni karton stoperu Varaždina.

Sudac Strukan je prvo pokazao na bijelu točku, ali je nakon intervencije VAR-a pokazao kako se radi o slobodnom udarcu na rubu kaznenog prostora. Prije toga gledali smo otvorenu utakmicu u kojoj su obje ekipe imale svoje prilike, ali nije bilo golova.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Rijeka je povela. Prince Ampem je lijepo prošao po krilu, riješio se svog čuvara, te ubacio u sredinu do Frigana koji je pogodio za vodstvo gostiju.

U 55. minuti vidjeli smo krasan pokušaj Frana Brodića vanjskom sa 16 metara, no lopta je prošla pokraj vratnice gostujućeg sastava. Rijeka je sve mogla riješiti u 80. minuti, no Obregon, koji je ušao u igru dvije minute ranije, je pogodio vratnicu. Kolumbijski napadač je pobjegao obrani, prošao i Zeleniku, a onda je iskosa pogodio vratnicu.

Ipak, u 85. minuti je Selahi sjajnim udarcem sa 14 metara pogodio za 2-0, a točku na “i” u sudačkoj nadoknadi postavio je Grgić koj je pogodio nakon ubačaja iz prekida.

KRAJ UTAKMICE!

90+3 GOOOL! Rijeka je zapečatila pobjedu, strijelac za 3:0 bio je Grgić!

90+2 Žuti karton Jeleniću

86′ Trener Rijeke Serse Cosmi odmah je zamijenio strijelca Selahija, ušao je Djouahra

85′ GOOL! Rijeka vodi 2:0 golom Selahija!

80′ Odlična prilika za Rijeku, ali Obregonov udarac zaustavlja vratnica

78′ Nove promjene kod Rijeke, Frigan i Prince su izvan igre, ušli su Obregon i Lunetta, a minutu ranije i Varaždinci su mijenjali, Šego je u igri umjesto Brodića

72′ Evo i prve promjene u redovima gostiju. Umjesto Hodže na terenu je Pavlović

72′ Žuti karton igraču Rijeke Alvarezu

66′ Još jedna promjena kod domaćina, izašao je Elezi, zamijenio ga je Banovec

64′ ‘Požutio’ je Herrera zbog prekršaja na Ampemu

61′ Prijeti Rijeka, nakon ubačaja Vrančića Frigan puca glavom preko gola

54′ Prilika za Varaždince, nakon šuta Brodića, lopta je okrznula Vukčevića i prošla pored vratnice

49′ Žuti karton dobio je Brodić

47′ GOOOL! Riječani su iskoristili brojčanu nadmoć i na otvaranju drugog poluvremena poveli, strijelac Matija Frigan

46′ Počelo je drugo poluvrijeme s dvije promjene kod Varaždina, izašli su Posavec i Perić, u igri su Herrera i Pellumbi.

KRAJ PRVOG DIJELA

45′ Lamine Ba je srušio Vukčevića, sudac Strukan mu je pokazao crveni karton jer je branič Varaždina bio posljednji igrač obrane

36′ Kolarić je ubacio, ali Perić nije stigao na njegov ubačaj. Nova veoma opasna situacija pred golom gostiju

30′ Prodor Kolarića po desnoj strani, malo mu je pobjegla lopta pa je iskosa tukao u Labrovića

27′ Silovit udarac Brodića nakon lijepe akcije Varaždinaca, brani ponovno vratar Rijeke

20′ Prijeti i Varaždin, brani Labrović udarac Pilja

19′ Prilika za Rijeku, pucao je Grgić, no lopta je otišla pokraj gola

12′ Rijeka je krenula bolje na početku susreta, imala je dvije prilike, no mreže miruju

1′ Počela je utakmica!

0′ Susret u Varaždinu sudi Duje Strukan.

Standings provided Sofascore

SASTAVI

Varaždin: Zelenika – Stanić, Jelenić, Ba – Kolarić, Puclin, Egezi, Posavec – Pilj – Perić, Brodić

Rijeka: Labrović – Vukčević, Pavlović, Smolčić, Grgić – Alvarez, Vrančić, Hodža – Ampem, Selahi – Frigan

Varaždinci su vezali dvije pobjede i nalaze se na petom mjestu s 22 boda, dok je Rijeka deveta s 12 bodova.

– Vjerujem da su ljudi i svi navijači umorni od priče. Slažem s time. Ne trebaju nam riječi i opravdanja. Moja greška je bila što sam mislio da će dvije pobjede riješiti sve naše probleme. I dalje sam uvjeren da možemo napraviti odličan posao. Ispričavam se ako sam razočarao očekivanja mnogih, rekao je uoči utakmice trener Rijeke Serse Cosmi.

Trener Varaždina Mario Kovačević rekao je da se njegovi igrači ne smiju opustiti bez obzira na slabe rezultate Rijeke jer ima odlične igrače.

– Kad igramo doma od početka napadamo, od prve minute ćemo tražiti pobjedu. Vjerujem da će naši navijači biti zadovoljni u nedjelju poslijepodne, najavio je Kovačević.