Zubac skroman u pobjedi Clippersa

Ivica Zubac i njegovi Los Angeles Clippersi sinoć su tijesno pobijedili Charlotte Hornetse, dok su Phoenix Sunsi Darija Šarića doživjeli poraz od Dallas Mavericksa, piše hrt.hr.

Clippersi su na gostovanju sa 119-117 svladali Charlotte Hornetse zahvaljujući Kawhiju Leonardu koji je zabio koš za pobjedu 1,4 sekunde prije kraja.

Paul George je predvodio Clipperse sa 19 poena, a Leonard je utakmicu završio sa 16 poena. Obojici je to bila prva utakmica nakon što su neko vrijeme izbivali s terena zbog ozljeda.

Ivica Zubac je odigrao 29:13 minuta na terenu i zabio je devet koševa (šut iz igre 3/4) uz osam skokova i dvije blokade.

P.J. Washington
je promašio potencijalno izjednačujući koš za Charlotte uz zvuk sirene za kraj. Kod Hornetsa najbolji je bio Kelly Oubre Jr. sa 28 pogodaka, Washington je ubacio 26, a Terry Rozier 22 poena.

Od Phoenix Sunsa bolji su bili sa 130-111 Dallas Mavericksi koje je predvodio Luka Dončić sa 33 ubačaja, osam asistencija i šest skokova. Spencer Dinwiddie ubacio je pet trica za ukupni učinak od 21 koš za Dallas, a Christian Wood je dodao 18 poena i devet skokova.

Najbolji pojedinac Phoenixa, kojima je ovo tek drugi poraz u zadnjih devet utakmica, bio je Deandre Ayton sa 20 poena i osam skokova, Cameron Payne je dodao 14 koševa i 10 asistencija za Sunse koji su izgubili tek drugi put u zadnjih devet utakmica.

Dario Šarić je odigrao 15:40 minuta i uz slab šut iz igre (1/5, trice 0/1) upisao tri koša, šest skokova i jednu asistenciju.

Sunsi su iskoristili seriju 12-3 tijekom treće četvrtine da bi se približili ma 76-60 6:30 minuta do kraja. Ali Dallas je izgradio vodstvo od 96-75 do kraja trećine i nastavio voditi s udobnom razlikom kroz cijelu zadnju četvrtinu.

Od ostalih utakmica koje su sinoć odigrane u NBA treba izdvojiti sraz Houston Rocketsa i Philadelphia 76ersa u koje su nakon dva produžetka sa 132-123 slavili Rocketsi. Jalen Green i Kevin Porter Jr. su zajedno ubacili 51 koš za treću uzastopnu pobjedu Houston Rocketsa.

Green je zabio 27 koševa uz sedam asistencija, dok je Porter dodao 24 ubačaja i šest skokova. Porter, Eric Gordon (14 koševa) i Jabari Smith Jr. (16 koševa, 11 skokova) su tricama u drugom produžetku osigurali slavlje Houstonu.

Sixersima nije pomogao ni najbolji strijelac utakmice Joel Embiid koji je ubacio 39 koševa. Tobias Harris je ubacio 27 koševa, a James Harden, koji se vratio na teren nakon pauze od 14 utakmica, 21 uz sedam asistencija.

Rezultati NBA utakmica igranih 5. prosinca:
Dallas Mavericks – Phoenix Suns 130-111

(Dario Šarić je igrao 15:40 minuta za Phoenix, zabio je tri koša i upisao šest skokova i jednu asistenciju)

Charlotte Hornets – LA Clippers 117-119

(Iv ica Zubac je odigrao 29:q13 minuzta za Clipperse, zabio je devet koševa i upisao osam skokova i dvije blokade)

Orlando Magic – Milwaukee Bucks 102-109

Atlanta Hawks – Oklahoma City Thunder 114-121

Toronto Raptors – Boston Celtics 110-116

Houston Rockets – Philadelphia 76ers 132-123 (produžeci)

Memphis Grizzlies – Miami Heat 101-93

Golden State Warriors – Indiana Pacers 104-112