Clippersi slavili kod San Antonija, Zubac opet solidan

Ivica Zubac i njegovi Los Angeles Clippersi slavili su na gostovanju kod San Antonio Spursa 131-126 prekinuvši time niz od dva poraza, piše hrt.hr.

Hrvatski košarkaš na terenu je proveo 35:31 minuta ostvarivši učinak od 12 poena (šut iz igre 6/10, slobodna bacanja 0/2), 16 skokova (po osam u obrani i napadu) i jedne asistencije.

Kawhi Leonard postigao je rekord sezone od 36 poena, uključujući 15 u trećoj četvrtini za Clipperse. Norman Powell dodao je 26 koševa za Los Angeles u kojem je sedam igrača imalo dvoznamenkasti učinak. Paul George ubacio je 16 poena uz 12 asistencija, a Marcus Morris Sr. 15. Reggie Jackson dodao je 13 koševa, a Terance Mann deset.

I u redovima San Antonija je sedam igrača postiglo dvoznamenkasti učinak, a predvodio ih je Keldon Johnson s 23 poena. Josh Richardson i Zach Collins ubacili su po 17 koševa.

Los Angeles Lakersi prekinuli su niz od 11 pobjeda Memphis Grizzliesa svladavši ih kod kuće sa 122-121. Najbolji strijelac Lakersa, koji su u zadnjoj četvrtini zaostajali 13 koševa, bio je Russell Westbrook sa 29 koševa, a LeBron James je dodao 23.

Dennis Schroder, koji je zabio 19 poena, na kraju je osigurao pobjedu Lakersima jer je u zadnjih 13 sekundi imao ukradenu loptu, polaganje i tri slobodna bacanja.

Los Angeles je izgubio četiri od prethodnih pet utakmica, a sada igraju šest od sljedećih osam na gostovanjima.

Ja Morant ubacio je 22 poena, dok su Brandon Clarke i Tyus Jones dodali po 20 poena za Grizzliese. Clarke je promašio slobodno bacanje  1,2 sekunde do kraja koje je moglo dovesti do izjednačenja.

Brooklyn Nets su na krilima Kyrieja Irvinga sa 117-106 svladali Utah Jazz u Salt Lake Cityju. Irving je dominirao u zadnjoj četvrtini i završio s rekordom sezone od 48 koševa i 11 skokova.

Nic Claxton
 dodao je 20 poena i četiri blokade za Netse. Brooklyn nije pobijedio otkad je Kevin Durant ozlijedio koljeno protiv Miamija prije skoro dva tjedna. Jordan Clarkson predvodio je Jazzere s 29 poena, dok je Lauri Markkanen upisao ukupno 22 poena i 11 skokova.

Dallas Mavericks su sa 115-90 bili bolji od Miami Heata, a Luka Dončić je za pobjedu domaće momčadi zabio 34 koša uz 12 skokova i sedam asistencija. Spencer Dinwiddie je dodao 19 koševa za Dallas, koji je prekinuo niz od tri poraza.

Heatu je ovo drugi poraz u tri utakmice, a predvodio ih je Victor Oladipo sa 20 poena.

Golden State Warriors su u gostima sa 120-114 nadigrali Cleveland Cavalierse. Pobjedu im je osigurao Jordan Poole koji je utakmicu završio sa 32 poena, od čega je pet trica.

Trener Warriorsa Steve Kerr je u drugom poluvremenu dvoboja odmarao zvijezde Stephena CurryjaKlaya ThompsonaAndrewa Wigginsa i Draymonda Greena.

Darius Garland je imao 31 poen i 10 asistencija za Cavalierse, koji su igrali bez Donovana Mitchella.

Orlando Magic su kod kuće sa 123-110 svladali New Orleans Pelicanse kojima je ovo treći poraz zaredom. Franz Wagner je ubacio 30 koševa za domaći Orlando, dok je najbolji kod Pelicansa bio CJ McCollum sa 23 ubačaja.

Atlanta Hawks su na svom terenu sa 139-124 pobijedili New York Knickse, a predvodili su ih Dejounte Murray i Trae Young koji su zajedno zabili 56 koševa. Murray je završio utakmicu sa 29 koševa i 12 asistencija, što mu je šesti double-double u sezoni, a Young je dodao 27 koševa i šest asistencija.

Knickse je predvodio Julius Randle s 32 poena, devet skokova i šest asistencija.

Denver Nuggets su stigli do devete uzastopne pobjede nadigravši također na svom terenu sa 134-111 Indiana Pacerse. Aaron Gordon zabio je 28 koševa, Jamal Murray 17 koševa uz 14 asistencija i 10 skokova, a Michael Porter Jr. 19 poena za Nuggetse.

I u zadnjoj utakmici koja je odigrana sinoć Sacramento Kings su sa 118-113 bili bolji od Oklahoma City Thundera. Rookie Keegan Murray zabilježio je rekord karijere od 29 poena i 14 skokova, a De’Aaron Fox dodao je 25 poena za šestu uzastopnu pobjedu Sacramenta. Shai Gilgeous-Alexander je predvodio Oklahoma City sa 37 koševa.

Rezultati NBA utakmica igranih 20. siječnja:

Orlando Magic – New Orleans Pelicans 123-110

Atlanta Hawks – New York Knicks 139-124

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors 114-120

Dallas Mavericks – Miami Heat 115-90

San Antonio Spurs – LA Clippers 126-131

(Ivica Zubac je odigrao 35:31 minutu za Clipperse, zabio je 12 koševa i upisao 16 skokova i jednu asistenciju)

Denver Nuggets – Indiana Pacers 134-111

Utah Jazz – Brooklyn Nets 106-117

Los Angeles Lakers – Memphis Grizzlies 122-121

Sacramento Kings – Oklahoma City Thunder 118-113