Furnir pobijedio Šibenku u gostima

Košarkaši Šibenke upisali su peti poraz ove sezone u domaćem prvenstvu, Furnir je slavio na Baldekinu, u utakmici 17. kola, sa 78-70 (17-10, 20-19, 19-25, 22-16), piše hrt.hr.

Tri i pol minute prije kraja Šibenka je vodila 70-65, ali domaćin do kraja više nije postigao ni jedan koš. Furnir je okrenuo rezultat i na kraju zaključio ovaj susret pobjedom. Goste je do slavlja vodio razigrani Marquice Hollingsworth koji je ubacio 26 koševa, a tome je dodao i šest skokova. Matej Bošnjak je ubacio 16 poena uz sedam skokova.

Kod Šibenke je prvo ime bio Patrik Jambrović koji je postigao 14 poena uz šest skokova i tri asistencije.

Alkar je pred svojim navijačima svladao Bosco 88-82 (24-30, 25-24, 23-22, 16-6). Sinjani su do pobjede došli u posljednjoj četvrtini kada su potpuno zaustavili suparnika i dopustili mu samo šest poena u zadnjih 10 minuta igre.

Najbolji je kod Alkara opet bio Imran Polutak koji je ubacio 19 koševa, a imao je i sedam skokova te šest asistencija. Kod gostiju je Luka Krajinović ubacio 23 poena.

Na vrhu ljestvice je Cibona s omjerom 13-3. Zadar ima utakmicu manje i omjer 12-3, a Cedevita Junior i Split isti broj pobjeda i poraz više. Šibenka je sada na omjeru 12-5, a Furnir na 9-8. Alkar i Bosco su skupili po pet pobjeda i 12 poraza.