Džanan Musa s Realom nakon velike drame izborio polufinale Kupa Španjolske

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa sa svojim Real Madridom plasirao se u polufinale Kupa Španjolske nakon pobjede nad Valencijom rezultatom 86:85.

Utakmice četvrtfinala Kupa Španjolske za košarkaše na rasporedu su danas i sutra, a u prvom meču programa Real je uz određene probleme u igri savladao neugodnu Valenciju.

Prvo poluvrijeme nije sugeriralo da će Real imati ikakve probleme. U prvoj četvrtini Kraljevski klub je već došao do dvocifrene prednosti, a onda imao čak plus 16 u drugom dijelu igre.

Sve to se “istopilo” u nastavku, a Valencia dolazi do samo dva boda zaostatka na startu četvrte četvrtine (63:61).

Uslijedili su dobri trenutci Reala, koji je zahvaljujući bitnim bodovima Marija Hezonje u četvrtoj dionici došao do prednosti, ali “žilava” Valencia ponovo se vratila u meč.

Posljednje minute donijele su veliku dramu, a na kraju je domaći tim slavio tešku pobjedu s pola koša razlike u svoju korist.

Musa je na terenu proveo više od 25 minuta i za to vrijeme upisao je devet bodova uz po tri skoka i asistencije.

Gabriel Deck je bio najefikasniji u Realu s 19 poena, dok je 16 dodao Mario Hezonja. Chris Jones je postigao 20 poena u Valenciji.