Široki slavio u posljednjoj utakmici u ovoj godini

U 19. kolu Premijer lige BiH nogometaši Širokog Brijega slavili su rezultatom 1:0 protiv Tuzle City, javlja jabuka.tv.

Prva prilika za domaće bila je u 5. minuti Vukoja puca iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali lopta završava u živom zidu.

Samo dvije minute kasnije opasno je pred golom domaćina, dva udarca su blokirana, pa onda Josipović brani udarac Pantelića.

U 12. Karić isprobao udarac, no brani vratar Širokog.

Vukoja je u 30. minuti pokušao, ali lopta ide preko gola.

Pet minuta kasnije Valinčić nakon ubačaja Kuprešaka puca, ali ravno u vratara gostiju.

U 49. minuti Radić je imao dobru priliku, ali Fejzić je obranio njegov udarac. Mogli su domaći do prednosti.

U 60. minuti Široki je došao do vodstva. Kpan je ubacio, a Bagarić glavom pogađa mrežu gostiju.

Sedam minuta kasnije, Lukić je mogao udvostručiti prednost domaćih, no nije uspio.

U 78. minuti Lukić je imao sjajnu priliku, ali Fejzić je zaustavio njegov udarac krajnjim naporom.
Gavrić je pokušao sa 20 metara u 87. minuti, ali brani vratar Širokog Brijega.

Minutu kasnije udarac Ćavara odlazi preko kola gostiju.

U 89. minuti dobra prilika za Tuzla City, Čeliković glavom puca sa 12 metara, ali brani Josipović.