Vatreni prvi puta na startu svjetskih prvenstava odigrali remi

Hrvatska reprezentacija odigrala je 0:0 protiv Maroka u svojoj prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Sportske novine Jutarnjeg lista pišu kako su Vatreni izgledali jalovo na terenu i prvi puta na startu svjetskih prvenstava odigrali remi.

Bez pravih rješenja u napadu i uz nekoliko dobrih intervencija Dominika Livakovića, Hrvatska je osvojila bod s kojim dočekuje nastavak natjecanja u skupini F.

Najveće šanse za Vatrene su bile na kraju prvog poluvremena kada su Vlašić i Modrić imali dvije dobre šanse, ali nisu uspjeli zatresti mrežu. Najprije je u 45. minuti Vlašić imao stopostotnu šansu, pucao je s četiri metra, ali je golman Maroka Bounou uspio obraniti, a i Modrić je imao sjajan pokušaj iz daljine samo nekoliko trenutaka kasnije.

Nakon gužve u šesnaestercu dobio je Luka povratnu, nije kalkulirao i opalio je ljevicom isprve – fijuknuo je taj projektil malo iznad gola!

U nedjelju će Hrvatska igrati protiv Kanade, a četiri dana nakon toga i protiv Belgije.