Simon izbacio Fritza, Rune Hurkacza iz utrke za Torino

Francuski 37-godišnji tenisač Gilles Simon (ATP – 188.) za još barem jedan meč produžio je svoju profesionalnu karijeru pobijedivši u 2. kolu ATP Masters 1000 turnira u Parizu devetog nositelja Amerikanca Taylora Fritza (ATP – 11.) sa 7-5, 5-7, 6-4, piše hrt.hr.

Fritz je tako ispao iz utrke za mjesto na ATP Finalu u Torinu, a ista je sudbina zadesila i Poljaka Huberta Hurkacza (ATP – 10.) od kojeg je bolji bio Danac Holger Rune (ATP – 18.) i slavio sa 7-5, 6-1.

Tako su zadnja dva mjesta za završni turnir osmorice pripala Kanađaninu Felixu Auger-Aliassimeu i Rusu Andreju Rubljovu. Najbolji kanadski tenisač preokretom je došao do 14. uzastopne pobjede svladavši Mikaela Ymera sa 6-7 (6), 6-4, 7-6 (6), nadoknadivši set i ‘break’ zaostatka u drugoj dionici (1-4). Za plasman u četvrtfinale igrat će protiv inspiriranog veterana Gillesa Simona. Rubljov će se za četvrtfinale boriti protiv Holgera Runea.