Clippersi i Sunsi slavili, poraz Pistonsa

Ivica Zubac je ostvario sinoć solidan učinak u gradskom derbiju u kojem su njegovi LA Clippersi sa 114-101 pobijedili LA Lakerse, Bojan Bogdanović je bio jedan od boljih strijelaca u još jednom porazu svojih Detroit Pistonsa, a Dario Šarić je ubacio pet koševa u slavlju svojih Phoenix Sunsa.

U sedmu pobjedu Clippersa ove sezone hrvatski reprezentativac Ivica Zubac ugradio je deset koševa (šut iz igre 4/4, slobodna bacanja 2/5), osam skokova, dvije asistencije te dvije blokade, a u igri je proveo 36:14 minuta, piše hrt.hr.

Paul George je bio najbolji strijelac u pobjedi Clippersa, utakmicu je završio sa 29 koševa, dok je Norman Powell ubacio 18.

Lakersi, koji na kontu imaju tek dvije pobjede u 11 odigranih utakmica, predzadnja su momčad Zapadne konferencije. Ovo im je bio četvrti poraz zaredom, a nije im pomoglo 30 koševa LeBrona Jamesa koji je igru napustio šest minuta prije kraja zbog ozljede. Anthony Davis je dodao 21 poen i devet skokova.

Boston Celtics su kod kuće sa 128-112 bili bolji od Detroit Pistonsa Bojana Bogdanovića koji je u porazu svoje momčadi sudjelovao sa 17 koševa (šut iz igre 6/11, trice 1/4, slobodna bacanja 4/6), dva skoka, jednom asistencijom i jednom ukradenom loptom u nešto više od 26 minuta provedenih na terenu.

Celticse je do pobjede predvodio Jayson Tatum sa 31 ubačajem, Jaylen Brown je dodao 30 koševa, a pričuva Sam Hauser 24. Najbolji pojedinac Detroita bio je Jaden Ivey sa 19 koševa i deset skokova.

Phoenix Sunsi u gostima su sa 129-117 nadigrali Minnesota Timberwolvese. Gostujuća momčad je u prvoj četvrtini napravila seriju 14-0 i tu prednost nije ispustila do kraja utakmice.

U redovima Phoenixa najbolji je bio Devin Booker sa 32 pogotka i deset asistencija. Mikal Bridges je dodao 31 koš, a Dario Šarić u 12:46 minuta ubacio pet koševa (šut iz igre 2/4, trice 0/1, slobodna bacanja 1/1) i upisao dva skoka te dvije asistencije.

Rudy Gobert je predvodio Minnesotu sa 25 koševa i 11 skokova. Pratili su ga Jaden McDaniels sa 24 i D’Angelo Russell sa 20 pogodaka.

Rezultati NBA utakmica igranih 9. studenoga:

Atlanta Hawks – Utah Jazz 119 – 125

Boston Celtics – Detroit Pistons 128 – 112

(Bojan Bogdanović je odigrao 26:11 minuta za Pistonse, zabio je 17 koševa i upisao dva skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu)

Brooklyn Nets- New York Knicks 112 – 85

Toronto Raptors – Houston Rockets 116 – 109

LA Clippers – LA Lakers 114 – 101

(Ivica Zubac je odigrao 36:14 minuta za Clipperse, zabio je deset koševa i upisao osam skokova, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i dva bloka)

Sacramento Kings – Cleveland Cavaliers 127 – 120

Chicago Bulls -New Orleans Pelicans 111 – 115

Minnesota Timberwolves- Phoenix Suns 117 – 129

(Dario Šarić je odigrao 12:46 minuta za Phoenix, zabio je pet koševa i upisao dva skoka i dvije asistencije)

Oklahoma City Thunder- Milwaukee Bucks 132 – 136 (produžetak)

San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 122 – 124 (produžetak)

Charlotte Hornets – Portland Trail Blazers 95 – 105

Indiana Pacers- Denver Nuggets 119 – 122

Orlando Magic- Dallas Mavericks 94 – 87