Lakersi slavili u Milwaukeeju, LeBron preskočio Magica

Odlično izdanje Anthonyja Davisa i LeBrona Jamesa donijelo je Los Angeles Lakersima iznenađujuću pobjedu 133-129 na gostovanju kod Milwaukee Bucksa predvođenih Giannisom Antetokounmpom, piše hrt.hr.

Davis je završio dvoboj s 44 koša i 10 skokova, a LeBron James je ubacio 28 poena uz 11 asistencija čime je došao do brojke od 10.144 dodavanja u karijeri i prestigao legendu Lakersa Magica Johnsona s kojim je do sinoć dijelio šesto mjesto na ljestvici najboljih dodavača u povijesti NBA lige.

Slavlje Lakersa imalo je posebno značenje i za njihovog trenera Darvina Hama.

“Bila je ovo prekrasna večer”, izjavio je Ham koji je protekle četiri sezone proveo radeći kao pomoćni trener Milwaukee Bucksa i učio od Mikea Budenholzera.

Pobjedi Lakersa doprinos je dao i Russell Westbrook koji je završio s 15 poena, 11 asistencija i sedam skokova.

Bucksima nije pomogla ni uobičajena Giannisova produktivnost koji je završio s 40 koševa, sedam skokova i pet asistencija. Jrue Holiday je ubacio 28 poena uz devet asistencija, a Lakersi su pokvarili i povratak na parket Khrisa Middletona koji je postigao 17 poena i podijelio sedam asistencija.

Obrana Milwaukeeja nije bila na uobičajenoj razini pa su Lakersi dvoboj završili sa 53,6% uspješnosti u šutu, što im je najbolji učinak u sezoni.

Ako se pobjeda Lakersa u Milwaukeeju može nazvati iznenađenjem, onda je trijumf Houstona 122-121 na gostovanju u Phoenixu gotovo pa senzacionalna, s obzirom na to da je vodeća momčad Zapadne konferencije ugostila zadnju i u drugoj polovici treće četvrtine imala 16 koševa prednosti.

No, predvođeni Jalenom Greenom, koji je ubacio 30 koševa, Rocketsi su kreirali veliki preokret u zadnjoj četvrtini. Svi igrači iz početne postave gostiju ubacili su dvoznamenkasti broj poena. Jabari Smith Jr. je postigao 17, Kevin Porter Jr. 15 poena uz sedam asistencija i šest skokova, a veliku ulogu u pobjedi imao je i pričuvni krilni centar Bruno Fernandes koji je za 13 i pol minuta ubacio 14 koševa uz sedam skokova.

Sunse je predvodio ponovno raspoloženi Devin Booker s 41 košem i osam asistencija, ali je promašio dva šuta za pobjedu u zadnjem napadu na utakmici. Mikal Bridges je završio dvoboj s 22 poena i osam skokova, a Cameron Payne je spojio 20 koševa i 12 asistencija te tako nadomjestio neigranje ozlijeđenog Chrisa Paula.

Trebala je to biti posebna večer i za hrvatskog reprezentativca Darija Šarića koji se nakon više od 18 mjeseci ponovno našao u početnoj postavi Phoenixa. No, Rocketsi su mu pokvarili veselje. Šarić je u igri proveo 21 i pol minutu te za to vrijeme pogodio jednu tricu iz četiri pokušaja, sakupio četiri skoka, dvije asistencije i dvije blokade.

Da ovo nije bila večer favoriziranih domaćina dokazala je i utakmica u TD Gardenu, gdje su drugi put u tri dana gostovali košarkaši Miamija i pobjedom u produžetku 120-116 uzvratili Bostonu za prijašnji poraz.

I Celticsi su u drugoj polovici treće četvrtine imali dvoznamenkastu prednost od 13 koševa, ali su početkom posljednje četvrtine ostali bez napadačke inspiracije te dopustili gostima povratak u utakmicu. Jaylen Brown je na kraju osnovnog dijela dvoboja pogodio tricu za produžetak, ali je Miami u dodatnih pet minuta ipak došao do pobjede.

Jimmy Butler je bio na rubu “triple-double” učinka s 25 koševa, 15 skokova i devet asistencija. Bam Adebayo je s 28 poena bio najbolji strijelac pobjednika, a Tyler Herro je u 26 poena ugradio šest pogođenih trica. Kyle Lowry je dodao 20 poena za Heat.

Najbolji igrač Bostona bio je Brown s 37 koševa i 14 skokova, a po 18 poena su ubacili Grant Williams i Marcus Smart koji je podijelio i devet asistencija.

U 11 sinoćnjih utakmica gosti su slavili u četiri, ali trijumf New Orleansa u San Antoniju (117-99) nikoga nije iznenadio. Zion Williamson je predvodio Pelicanse s 30 koševa, 15 skokova i osam asistencija, a Jonas Valančiunas je završio s 21 poenom i 11 skokova. Kod Spursa je najbolji bio Devin Vassell s 25 koševa.

Domaći pobjednički niz su do broja od devet doveli Golden State Warriorsi. Aktualni prvaci su pred svojim navijačima svladali Chicago Bullse sa 119-111 uz 30 koševa i sedam trica Jordana Poolea. Klay Thompson je pogodio samo tri trice iz 13 pokušaja, ali je dogurao do 26 poena, dok je Stephen Curry spojio 19 koševa i 11 skokova. Veliki doprinos dao je Draymond Green s 13 poena, 10 asistencija i devet skokova.

Kod Chicaga je najbolji bio Nikola Vučević s 23 koša i 11 skokova, Zach LaVine je ubacio 21 poen.

Memphis Grizzliesi su svladali Philadelphiju sa 117-109 uz 28 koševa Ja Moranta, a gostima nije pomoglo što je Joel Embiid bio najbolji igrač utakmice s 35 poena, 11 skokova i osam asistencija.

Cleveland je svladao Orlando sa 107-96 ponajviše zahvaljujući Donovanu Mitchellu koji je postigao 34 koša. Za goste je Paolo Banchero ubacio 22 poena.

Atlantu je do pobjede protiv Denvera 117-106 predvodio Dejounte Murray s 34 koša i osam asistencije, a toliko ih je na drugoj strani imao i Nikola Jokić uz 24 poena i deset skokova.

Brooklyn je svladao Toronto sa 114-105, a najbolji kod Netsa bio je Kyrie Irving s 27 koševa i po pet asistencija i skokova. Goste je s 24 koša i sedam skokova predvodio Pascal Siakam.

Za uvjerljivu pobjedu Utah Jazza 139-119 protiv Indiane najzaslužniji je bio Lauri Markkanen. Finac je ubacio 24 koša uz 13 skokova. Najbolji igrač Pacersa bio je Andrew Nembhard s 13 poena i 10 asistencija.

Minimalnu pobjedu 117-116 ostvarili su Charlotte Hornetsi protiv Washington Wizardsa. Terry Rozier je predvodio domaće s 25 koševa i osam asistencija, a gostima nisu pomogla 33 koša, sedam asistencija i šest skokova Bradleyja Beala.

NBA rezultati, 2.12.

Phoenix – Houston 121-122

(Dario Šarić 21:28 min, 3 k, šut 1/5, 4 s, 2 a, 2 bl, 1 il)

2. Utah Jazz 14 11 .560 1 1/2

3. Minnesota Timberwolves 11 11 .500 3